promiennik na podczerwień BRANN

Promienniki na podczerwień , jak działają i jak wygląda montaż ?

Sposób działania paneli na podczerwień

Promienniki podczerwieni emitują promienie podczerwone. Sposób działania jest bardzo podobny do działania folii grzewczych. Panele ogrzewają w pierwszej fazie bezpośrednio przedmioty, powierzchnie, a nie powietrze. Fale podczerwieni są niewidoczne dla oka, w pełni bezpieczne, a odczuwamy je jako przyjemne ciepło porównywalne uczuciem ogrzewania przez słońce.

Ogrzewanie podczerwienią nie generuje konwekcji, jak tradycyjny grzejnik, nie występują duże różnice temperatur, więc komfort cieplny użytkownika jest na wysokim poziomie.

Jak zamontować panel na poczerwień?

W odróżnieniu od tradycyjnych kaloryferów panele na podczerwień cechują bardzo szerokie możliwości montażu. To nowoczesny i ekonomiczny sposób ogrzewania różnego rodzaju powierzchni.

Panele można zamontować na kilka sposobów:

  • Sufit – często stosowany w halach, obiektach przemysłowych, oszczędzamy miejsce na aranżację np. ściany
  • Ściana – należy zachować wymaganą przez producenta odległość od innych mebli
  • Podłoga – alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania wodnego lub elektrycznego
  • Urządzenie mobilne – niewielkie grzejniki mobilne, które grzeją w dowolnie wybranych przez nas miejscu.

Montaż paneli na podczerwień

Wybór miejsca powinien być przemyślany i staranny, uprzedzony przeczytaniem instrukcji obsługi. Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo, promienniki nie mogą znajdować się za blisko ścian, zasłon czy też lamp. Odpowiednie umiejscowienie zapewni bezpieczeństwo, komfort cieplny oraz oszczędność.

Po zapoznaniu się z instrukcją należy przygotować niezbędne narzędzia, Montaż jest prosty i szybki, nie wymaga też wykonywania specjalnych prac przygotowawczych czy uzyskiwania pozwoleń. Proces nie wymaga posiadania zaawansowanych sprzętów, najczęściej wystarczy  wiertarka, odpowiednie kołki oraz drabina, w przypadku montażu na suficie. Cały montaż należy przeprowadzać zgodnie z wytycznymi producenta.