Folie grzewcze pod panele i pod płytki

Folia grzewcza pod panele

Folia grzewcza podłogowa to nowoczesne rozwiązanie, które zrewolucjonizowało możliwości ogrzewania domów i mieszkań. Można je opisać jako bardzo cienki, elastyczny grzejnik elektryczny, oddający ciepło poprzez bezpieczne dla zdrowia i neutralne dla środowiska zjawisko promieniowania podczerwonego. Najczęściej jest dostępna w postaci zwiniętych rolek, które można dowolnie ciąć w wyznaczonych miejscach. W asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz wysokiej jakości folie grzewcze pod panele, płytki i inne wykończenia.

Zapraszamy do sklepu w celu zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów

Folia grzewcza pod panele winylowe – czy to dobre rozwiązanie?

Ogrzewanie podłogowe instaluje się bezpośrednio pod wierzchnią warstwą podłogi. Decydując się na tzw. podłogówkę, warto sprawdzić, czy folia grzewcza podłogowa i wybrane wykończenie stanowią dobre połączenie. Dość powszechne jest wciąż przekonanie, że niektóre rodzaje pokryć podłogowych, jak np. modne panele, zupełnie nie nadają się do tak bliskiego kontaktu ze źródłem ciepła. Takie opinie należałoby zaktualizować. Kiedyś faktycznie tak było, jednak producenci paneli nie pozostali obojętni na rosnącą popularność ogrzewania podłogowego i poszerzyli swoją ofertę paneli winylowych. Tego rodzaju przykrycie, charakteryzujące się dużą wytrzymałością oraz niskim oporem cieplnym, nadaje się wprost idealnie do ogrzewania podczerwienią. Folia grzewcza pod panele winylowe to połączenie, dzięki któremu zyskasz wysoką wydajność grzewczą i zapewnisz sobie optymalne warunki do codziennego funkcjonowania. Jeżeli jednak chcesz się długotrwale cieszyć takim ogrzewaniem, stosuj się do zaleceń producenta paneli w kwestii maksymalnej temperatury. Przed zakupem należy sprawdzić, czy dany producent paneli dopuszcza możliwość ogrzewania elektrycznego oraz jaki podkład zaleca.

Folia grzewcza pod płytki – czy to się sprawdzi?

Do najpopularniejszych rodzajów wykończenia podłogi, szczególnie w takich pomieszczeniach, jak kuchnia czy łazienka, należą płytki ceramiczne, gresowe oraz podłogowe. Charakteryzują się one dużą wytrzymałością termiczną, więc folia grzewcza pod płytki to znakomity pomysł. Szczególnie polecamy to rozwiązanie do łazienki. Tradycyjny grzejnik ustawiony na standardowym poziomie podnosi temperaturę powietrza, ale powierzchnia płytek, na których często staje się boso, z reguły pozostaje zimna i nieprzyjemna. Jeśli jednak zostanie pod nimi umieszczona folia grzewcza podłogowa, posadzka będzie emitować przyjemne ciepło, co znacznie zwiększa komfort korzystania z tego pomieszczenia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że folia grzewcza pod płytki może okazać się nieskuteczna w przypadku chłodniejszych łazienek, ogrzewając wyłącznie posadzkę. W takim przypadku optymalne rozwiązanie to połączenie folii grzewczej podłogowej z klasycznym grzejnikiem lub foliami umieszczonymi także w innych powierzchniach, jak ściany czy sufit. Pod płytki doskonale sprawdzą się również maty grzewcze marki BRANN.

Folia grzewcza podłogowa – zastosowanie

Takie rozwiązanie, jak folia grzewcza pod panele winylowe, płytki czy inne rodzaje wykończenia podłogi, znajduje bardzo szerokie zastosowanie. Jest to najprostszy w montażu rodzaj podłogówki, którego instalację można przeprowadzić nie tylko we właśnie powstających inwestycjach budowlanych. Podczas remontu nie trzeba nawet demontować starego pokrycia, a wystarczy ułożyć na nim specjalny podkład, a następnie folię oraz nowe wykończenie, co zmniejsza koszty i czas potrzebny na remont. Oczywiście, folie grzewcze podłogowe sprawdzą się nie tylko w prywatnych domach czy mieszkaniach, ale mogą być wykorzystane także we wszelkiego rodzaju biurach, instytucjach czy zakładach pracy. Trzeba jednak pamiętać, że choć koszty zakupu i montażu folii grzewczej na podczerwień są bardzo niskie w porównaniu z innymi rodzajami podłogówek, to wydatki na eksploatacje będą zależeć od aktualnych cen energii elektrycznej, wielkości ogrzewanej powierzchni oraz poziomu izolacji termicznej budynku (strat ciepła).

Ogrzewanie podłogowe folią grzewczą – korzyści

Folia grzewcza pod panele i płytki to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Podobnie, jak każde inne ogrzewanie podłogowe folia grzewcza sprawia, że podłoga osiąga przyjemną temperaturę, a ciepło jest, za sprawą promieniowania podczerwonego, przekazywane do znajdującego się w pomieszczeniu wyposażenia oraz przebywających w nim osób. Do największych zalet takiej instalacji grzewczej należy też to, że jest całkowicie ukryta pod wykończeniem podłogi. Pozwala to zrezygnować z grzejników na ścianach, dzięki czemu wnętrze będzie wyglądać bardziej estetycznie i zwiększą się możliwości jego aranżacji. Podczas eksploatacji nie dochodzi do uwalniania szkodliwych dla zdrowia i niebezpiecznych dla środowiska substancji, jak w przypadku ogrzewania paliwami stałymi. O ile wymienione dotąd korzyści charakteryzują wszystkie rodzaje powierzchniowego ogrzewania, to folia grzewcza pod panele lub płytki wyróżnia się na ich tle niższą ceną zakupu oraz prostszym i tańszym montażem.

folia grzewcza pod panele