Folia grzewcza na sufit

Folia grzewcza na sufit

Ogrzewanie sufitowe to ciekawa alternatywa dla popularnych systemów podłogowych. Umieszczenie folii grzewczej pod stropem zapewni nie tylko te same korzyści, co instalacja znajdująca się pod wierzchnią warstwą podłogi, ale także rozwiązuje problem z elementami wystroju wnętrza stojącymi na przeszkodzie skutecznego oddawania ciepła. W naszym sklepie znajdziesz folie grzewcze odpowiednie do montażu sufitowego.

Zapraszamy do sklepu w celu zapoznania się z pełną ofertą naszych produktów

Folia grzewcza na sufit – dlaczego warto?

Wśród największych zalet ogrzewania sufitowego należy wymienić jego uniwersalność. Doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Dzięki niewielkiej grubości i małej wadze nie zwiększa w sposób znaczący obciążenia pokrycia stropu, dzięki czemu można ją stosować w zasadzie bez ograniczeń. Doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy planuje się wykonać sufit podwieszany. Tego typu konstrukcję i tak trzeba wykonać w celu ukrycia instalacji. Dzięki temu pomieszczenie będzie wyglądać bardzo estetycznie, bez widocznych, zakłócających aranżację elementów ogrzewania. Folia grzewcza na sufit przekazuje ciepło pod wpływem przepływającego przez nią prądu elektrycznego. W wyniku tego procesu nie powstają żadne zanieczyszczające środowisko substancje, w przeciwieństwie do korzystania z tradycyjnych pieców na paliwa stałe. Taki sposób działania pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie temperatury w sposób zdalny, przy pomocy kontrolera montowanego w ścianie, dedykowanego pilota lub aplikacji mobilnej.

Ogrzewanie sufitowe – zastosowanie

Z foli grzewczej na sufit powinni skorzystać przede wszystkim właściciele domów i mieszkań, którzy nie chcą rezygnować z dywanów lub kupować mebli odpowiednich do podłogówki. Ogrzewania typu płaszczyznowego, umieszczane bezpośrednio na wewnętrznych powierzchniach, nie mogą rozgrzewać się do zbyt wysokich temperatur. Powierzchnia grzewcza powinna być zatem jak największa, aby efektywnie ogrzać całe pomieszczenie. Oznacza to, że folia grzewcza na sufit w niektórych sytuacjach może sprawdzić się lepiej od podłogowej, ponieważ można nią pokryć praktycznie cały sufit, a wyposażenie wnętrza – ewentualnie z wyjątkiem bardzo wysokich szaf – nie będzie utrudniać przekazywania ciepła, co gwarantuje większą efektywność. W związku z powyższym ogrzewanie sufitowe znajduje szerokie zastosowanie, w tym także w przypadku małych mieszkań, gdzie niekoniecznie da się ograniczyć liczbę mebli. Z takiego rozwiązania powinny skorzystać także osoby, które planują przejść z tradycyjnego ogrzewania na płaszczyznowe, ale wolałyby uniknąć wymiany podłogi oraz innych bardziej inwazyjnych prac.

ogrzewanie sufitowe
folia grzewcza na sufit