optymalna temperatura w domu

Jaka powinna być optymalna temperatura w domu?

Każdy odczuwa temperaturę inaczej, dla jednych temperatura powyżej 23 stopni °C będzie przyjemnym ciepłem, dla drugich gorącem nie do wytrzymania, które wpłynie na złą koncentrację lub złe samopoczucie. To samo tyczy się niskich temperatur, jedne osoby czują się wtedy świetnie, drudzy bardzo źle. Poza tym zbyt niska temperatura źle wpływa również na stan budynku, w mieszkaniu tworzy się wilgoć, a z czasem postępuje erozja biologiczna budynku. Natomiast zbyt wysoka źle wpływa na drewniane podłogi czy meble.

Dlatego powinniśmy znaleźć kompromis i zakończyć codzienne walki o termostat w biurze czy w domu. Z naszego doświadczenia wynika, że temperatura w okolicach 20-22 stopni °C przy wilgotności względnej powietrza 40-60 procent, może być dobrym rozwiązaniem. Natomiast zależy to również od pomieszczenia i zadań, które wykonujemy.

Oto kilka porad:

Idealna temperatura w sypialni: 18 °C

Idealna temperatura w mieszkaniu seniora: 22 °C

Idealna temperatura w pokoju noworodka: 21 °C za dnia / 19-20 °C w nocy

Idealna temperatura w kuchni: 16-19 °C

Idealna temperatura w łazience: 22-25 °C

Idealna temperatura w pokoju dziennym: 20-22 °C

Co ułatwi idealne ustawienie temperatury w każdym z pomieszczeń? Termostat pokojowy, który znajdziesz w naszej ofercie:➡️http://mojeinstalacje.com/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=Termostat&submit_search=Poka%C5%BC&poscats=&utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=darmowe