ceny prądu 2024 BRANN

Ceny prądu w Polsce w 2024 roku

Rozpoczynający się rok 2024 przynosi ze sobą nie tylko nowe wyzwania, ale również innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ogrzewania domów. W Polsce, gdzie zima potrafi być surowa, coraz większą popularność zyskują systemy grzewcze oparte na foliach i matach elektrycznych. Jednakże, zanim zdecydujemy się na to nowoczesne rozwiązanie, warto przyjrzeć się cenom prądu, które mogą wpłynąć na koszty ich eksploatacji. Przed wyborem takiego systemu naturalnym pytaniem jest, ile będzie kosztował prąd ?

Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził nowe taryfy w Polsce na 2024 rok. Klienci indywidualnie, którzy mają umowę z takimi firmami jak PGE, TAURON, ENEA i ENERGA OBRÓT będę mieli ceny niższe o około 30 % w stosunku do poprzedniego roku. Obniżenie ceny wynika ze spadków cen na rynku hurtowym.
Istotnym faktem jest ustawa z 15 grudnia, która reguluje maksymalną cenę prądu dla gospodarstw domowych oraz małych i średnich firm. Gospodarstwa domowe które przekroczą ustalone limity do czerwca 2024 zapłacą taką samą cenę jak w poprzednim roku (utrzymano cenę 693 złote /MWh).

Wniosek o zamrożenie cen prądu

Standardowy limit (1500kWh) jest przyznany automatycznie i nie ma konieczności składania żadnych wniosków, także osoby które ten limit obowiązywał w 2023 roku nie muszą przekładać dodatkowych dokumentów
W przypadku, gdy w tym roku będziemy mieć prawo do wyższego zużycia , należy złożyć dokument odpowiedni u swojego dostawcy, który posiada własny wzór podania. .
Dokładne informacje i limity można znaleźć na stronie Urzędu – https://www.ure.gov.pl/.

Informacje te wydają się być optymistyczne dla osób, które zdecydowały się na ogrzewanie foliami i matami grzewczymi działającymi na prąd. Ten innowacyjny, szybki w montażu system grzewczy może okazać świetnym rozwiązaniem na mroźne dni.

Zapraszamy po darmową wycenę.

Wycena