SZACUNKOWY KALKULATOR KOSZTÓW OGRZEWANIA FOLIĄ GRZEWCZĄ

Przyjęte założenie – Cena prądu [ PLN / kWh ] – 0,60 zł


*Przedstawione wyliczenia mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art. 66.par.1 Kodeksu Cywilnego

Kalkulator kosztów ogrzewania

Koszty eksploatacyjne ogrzewania są decydującym czynnikiem przy wyborze systemu ogrzewania do domu, biura czy zakładu pracy. Dlatego należy dobrze się zastanowić się nad związanymi z tym aspektami. W kwestii takiej, jak folia grzewcza pod panele koszty są powszechnie uznawane za niewielkie. Warto jednak przyjrzeć się temu bliżej oraz skorzystać z zamieszczonego na naszej stronie kalkulatora.

Folia grzewcza – kalkulator

Obliczanie orientacyjnych kosztów jest stosunkowo proste. Aby jednak uzyskać miarodajny wynik, należy się dobrze przygotować, co oznacza znalezienie niezbędnych danych. Jakie informacje potrzebuje kalkulator folii grzewczej? Oto one:

1) Cena prądu. To najważniejszy czynnik, który ma bezpośredni wpływ na ostateczny rachunek. I właśnie z jego powodu nie da się ustalić jednego uniwersalnego czynnika zużycia. Należy bowiem pamiętać, że koszty eksploatacji folii grzewczej będą z tego powodu znacząco się różnić w zależności od województwa i dostawcy energii elektrycznej. Dla przykładu mieszkańcy województwa dolnośląskiego korzystający z oferty Taurona zapłacą 0,73 zł za kilowatogodzinę (kWh), a ten sam sprzedawca na Śląsku będzie wymagał kilku groszy więcej za kWh. Różnice występują także pomiędzy dostawcami. Należy więc sprawdzić, ile dokładnie w danym miejscu kosztuje energia elektryczna, której potrzebuje folia grzewcza. Kalkulator nie obliczy bez tego przybliżonych rachunków.

2) Powierzchnia użytkowa. Im większe miejsce do życia, tym większe zapotrzebowanie na energię. Dom o powierzchni 100 m² będzie o około połowę droższy w utrzymaniu od mieszkania z 50 m². To akurat bardzo prosta zależność przy obliczaniu kosztów eksploatacji folii grzewczej. Warto przy okazji zwrócić uwagę na to, że względnie niewielkie domy będą wymagać mniejszej ilości folii do wyłożenia, a to również sprzyja oszczędnościom.

3) Klasa energetyczna budynku. Każdy kalkulator folii grzewczej uwzględnia ją w swoich obliczeniach. Istnieje sześć klas: A+ (pasywna), A (bardzo dobra), B (dobra), C (średnia), D (słaba) oraz E (brak izolacji). Oblicza się je za pomocą wzoru kWh / m2 / rok. Im wyższa klasa energetyczna, tym mniej ciepła ucieka z domu, a to znacząco ogranicza wydatki związane z ogrzewaniem.

To wszystko, czego potrzebuje nasz kalkulator. Należy mieć na uwadze, że wynik ukazujący koszty folii grzewczej jest jedynie przybliżony, ponieważ nie da się uwzględnić rzeczywistego zużycia energii, o którym – z natury rzeczy – można się dowiedzieć dopiero w trakcie eksploatacji.

Folia grzewcza pod panele – koszty ogrzewania

Pozostaje już tylko sprawa ceny systemu. Koszt folii grzewczej pod panele marki BRANN jest pod tym względem wyjątkowo atrakcyjny. Producent wykorzystuje nowoczesne technologie, które znacząco obniżają cenę produktu. Co więcej, montaż folii można przeprowadzić samodzielnie, co już na wstępie ogranicza wydatki.

Mamy nadzieję, że powyższy wpis rozwiał wszelkie wątpliwości na ten temat. Nasi specjaliści są jednak do Państwa dyspozycji. W kwestii takiej, jak folia grzewcza koszty można obliczyć również z ich pomocą. W tym celu zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.